CDQSLC25-40DM-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSLC25-40DM-M9BSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation systems.
  • 2Compact foot style (LC) mounting for space-saving installation.
  • 3Solid-state auto switch (M9BSAPC) with pre-wired M8-3 pin connector for easy setup.
  • 424V DC operation (10-28V range) with indicator light for clear status monitoring.
  • 5Rod end male thread (M) option for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQSLC25-40DM-M9BSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm