CDQSL25-35DC-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSL25-35DC-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy installation.
  • 4Rubber bumper included for smooth operation and reduced impact on long strokes.
  • 5DC24V compatible (10-28V range) for flexible power supply options.
Product Details
CDQSL25-35DC-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm