CDQSL20-25DCM-M9PL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSL20-25DCM-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 220mm bore size and 25mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light and 3-wire (PNP) for precise control.
  • 53m lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V) for flexible integration.
Product Details
CDQSL20-25DCM-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm