CDQSL20-15D-M9BAVSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSL20-15D-M9BAVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector for easy and quick installation.
  • 420mm bore and 15mm stroke for optimal performance in compact applications.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range) for versatile use.
Product Details
CDQSL20-15D-M9BAVSDPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm