CDQSL12-75DCM-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSL12-75DCM-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 212mm bore and 75mm stroke for compact yet powerful linear motion.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5DC5V,12V,24V compatible auto switch with 0.5m lead wire for versatile voltage applications.
Product Details
CDQSL12-75DCM-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm