CDQSKLC20-50D-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSKLC20-50D-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Compact foot style (LC) design saves space in tight installations.
  • 320mm bore size and 50mm standard stroke for reliable performance.
  • 4Solid-state auto switch (M9BL) with indicator light for easy monitoring.
  • 524V DC compatible (10-28V range) with a 3m lead wire for flexible setup.
Product Details
CDQSKLC20-50D-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm