CDQSKF12-15DM-M9B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSKF12-15DM-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Rod side flange style for easy and secure mounting in tight spaces.
  • 312mm bore size and 15mm standard stroke for compact yet powerful operation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise and durable feedback.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with 0.5m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQSKF12-15DM-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm