CDQSKB20-45D-M9NWVMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSKB20-45D-M9NWVMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220 mm bore size and 45 mm stroke for versatile industrial applications.
  • 32-color indicator auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Solid-state auto switch supports DC 5V, 12V, and 24V for flexible power options.
  • 5Durable design with standard rod end female thread for reliable performance.
Product Details
CDQSKB20-45D-M9NWVMAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm