CDQSG25-85DC-M9BWL-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSG25-85DC-M9BWL-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 85mm stroke for optimal force and movement control.
  • 32-color solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 4Head flange mounting style ensures secure and stable attachment.
  • 5Rubber bumper included for long stroke applications, enhancing durability and performance.
Product Details
CDQSG25-85DC-M9BWL-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 25 mm