CDQSF25-190DC-M9PWSDPC-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSF25-190DC-M9PWSDPC-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Rod side flange mounting style ensures easy and secure installation.
  • 325mm bore size and 190mm stroke for versatile industrial applications.
  • 5Rubber bumper included for long stroke applications, enhancing durability and performance.
Product Details
CDQSF25-190DC-M9PWSDPC-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Bore Size
Bore Size 25 mm