CDQSF25-175DC-M9BW
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSF25-175DC-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size with 175mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rod side flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4Includes 2-color solid-state auto switch with 0.5m lead wire for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper option for long stroke durability and reduced impact noise.
Product Details
CDQSF25-175DC-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm