CDQSD12-35DCM-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSD12-35DCM-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 35mm stroke for compact yet powerful operation.
  • 3Includes M9BL solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQSD12-35DCM-M9BL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm