CDQSBS25-10DC-M9PV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSBS25-10DC-M9PV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 10mm stroke for compact yet powerful operation.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output for reliable signal transmission.
  • 4Rubber bumper and rod end female thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Versatile voltage range (DC4.5~28V) for compatibility with various power supplies.
Product Details
CDQSBS25-10DC-M9PV
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper and Rod End Female thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm