CDQSBS20-35DC-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSBS20-35DC-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning accuracy.
  • 220mm bore size and 35mm stroke for versatile automation applications.
  • 32-color solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Rubber bumper and rod end female thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) with a 0.5m lead wire for flexible power options.
Product Details
CDQSBS20-35DC-M9PWSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper and Rod End Female thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm