CDQSB25-7DC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-7DC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 225mm bore size ensures strong and consistent force output.
  • 37mm stroke length for compact and precise linear motion.
  • 4Rubber bumper option reduces noise and vibration during operation.
  • 5Basic mounting style for versatile installation in various applications.
Product Details
CDQSB25-7DC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 25 mm