CDQSB25-75DM-X525
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-75DM-X525
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 225mm bore size provides optimal force for medium-duty applications.
  • 3Standard 75mm stroke ensures precise and reliable linear motion.
  • 4Rod end male thread allows for versatile mounting and connection options.
  • 5Long stroke adjustable extension cylinder for customized stroke requirements.
Product Details
CDQSB25-75DM-X525
Made To Order
Long Stroke Of Adjustable Extension Stroke Cylinder (-XC8)
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm