CDQSB25-75DCM-M9BL3
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-75DCM-M9BL3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 53-wire DC24V auto switch with 3m lead wire for easy installation.
Product Details
CDQSB25-75DCM-M9BL3
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm