CDQSB25-5DFM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-5DFM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 225mm bore size provides optimal force for compact automation tasks.
  • 3Standard 5mm stroke ensures precise and repeatable linear motion.
  • 4Boss in head side and rod end male thread for versatile mounting options.
  • 5Basic mounting style simplifies installation and integration into systems.
Product Details
CDQSB25-5DFM
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Boss In Head Side And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm