CDQSB25-50DC-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-50DC-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation and reliable performance.
  • 325 mm bore size and 50 mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 4Includes rubber bumper for shock absorption in long-stroke operations.
  • 5Pre-wired with 0.5m lead wire and supports DC 5V, 12V, 24V (4.5~28V) for flexible voltage compatibility.
Product Details
CDQSB25-50DC-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm