CDQSB25-30D-M9BWL4
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-30D-M9BWL4
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for reliable performance.
  • 32-color solid-state auto switch with 3m lead wire for easy installation.
  • 44 auto switches included, enhancing functionality and control.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for versatile power supply options.
Product Details
CDQSB25-30D-M9BWL4
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
4 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm