CDQSB25-20D-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-20D-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 225mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch (M9BAL) with 3m lead wire.
  • 4Solid-state auto switch ensures durability and long service life.
  • 5Standard rod end female thread for easy installation and compatibility.
Product Details
CDQSB25-20D-M9BAL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm