CDQSB25-125DCM-M9BWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-125DCM-M9BWVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 125mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 42-color indicator auto switch with 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range) for reliable performance.
Product Details
CDQSB25-125DCM-M9BWVL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm