CDQSB20-35D-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-35D-M9BWM
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Durable construction with basic mounting style for easy installation.
  • 51m lead wire and DC24V compatibility (DC10~28V) for flexible integration.
Product Details
CDQSB20-35D-M9BWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm