CDQSB20-30DM-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-30DM-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 320mm bore size and 30mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread for easy and secure mounting.
  • 5Solid-state auto switch with 3m lead wire and DC24V compatibility for flexible integration.
Product Details
CDQSB20-30DM-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm