CDQSB20-20DM-M9BWVL-XC8
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-20DM-M9BWVL-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 220mm bore and 20mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Adjustable stroke (XC8 option) for flexible application requirements.
  • 4Includes 2-color indicator solid-state auto switch with 3m lead wire (DC24V).
  • 5Rod end male thread (M option) for easy installation and compatibility.
Product Details
CDQSB20-20DM-M9BWVL-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm