CDQSB20-15DCM-M9NV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-15DCM-M9NV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 15mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) ensures broad application suitability.
Product Details
CDQSB20-15DCM-M9NV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm