CDQSB20-15+35DM-M9NWL4-XC11
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-15+35DM-M9NWL4-XC11
Key Features
  • 1Dual stroke design with 15mm and 35mm strokes for versatile applications.
  • 2Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 3Includes 4 auto switches with 2-color indicator and 3-wire (NPN) output.
  • 4Rod end male thread for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with a 20mm bore size for high-performance automation tasks.
Product Details
CDQSB20-15+35DM-M9NWL4-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
4 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 35 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm