CDQSB20-125DCM-X271
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-125DCM-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 220mm bore size and 125mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Fluoro rubber seals ensure durability and resistance to harsh environments.
  • 4Rubber bumper and male rod end thread for smooth operation and easy installation.
  • 5Basic mounting style simplifies integration into various systems.
Product Details
CDQSB20-125DCM-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm