CDQSB20-10DC-M9BWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-10DC-M9BWVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Includes rubber bumper for shock absorption and extended lifespan.
  • 524V DC voltage compatibility (10-28V range) for flexible integration.
Product Details
CDQSB20-10DC-M9BWVL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm