CDQSB12-10D-XB24
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-10D-XB24
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 212mm bore size ensures compact yet powerful operation.
  • 3Standard 10mm stroke for precise linear motion control.
  • 4Basic mounting style for versatile installation options.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CDQSB12-10D-XB24
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm