CDQSB12-10DM-M9BWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSB12-10DM-M9BWVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Compact 12mm bore size with 10mm standard stroke for space-saving applications.
  • 32-color solid-state auto switch with perpendicular mounting for easy visibility.
  • 4Includes 3m lead wire and operates on DC24V (10~28V range) for flexible installation.
  • 5Rod end male thread for secure and versatile mounting options.
Product Details
CDQSB12-10DM-M9BWVL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm