CDQMB63TN-40-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB63TN-40-M9BWM
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 263mm bore size and 40mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range) for versatile use.
  • 5Includes 2 auto switches and 1m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQMB63TN-40-M9BWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm