CDQMB50TF-100-M9PWMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB50TF-100-M9PWMDPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector for quick and easy installation.
  • 4Solid-state auto switch with PNP output for reliable signal transmission.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQMB50TF-100-M9PWMDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm