CDQMB50-85
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB50-85
Key Features
  • 150mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 285mm stroke length provides precise and extended motion control.
  • 3Through-hole mounting (standard) ensures easy and secure installation.
  • 4Optional auto-switch (built-in magnet) for enhanced automation capabilities.
  • 5M thread/Rc port thread type for versatile connectivity options.
Product Details
CDQMB50-85
Auto Switch
Without Auto Switch
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm