CDQMB40-25-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB40-25-M9PWL
Key Features
  • 1Built-in M9PWL auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 240mm bore size and 25mm standard stroke for reliable performance in automation.
  • 3Solid-state auto switch with 3-wire (PNP) configuration for enhanced durability.
  • 4Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC4.5~28V) for flexible integration.
Product Details
CDQMB40-25-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 40 mm