CDQMB32TN-10-M9BVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB32TN-10-M9BVZ
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch with indicator light for precise positioning.
  • 232mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Includes 5m lead wire and operates at DC24V (10~28V range) for flexibility.
  • 5Through-hole mounting style for easy and standard installation.
Product Details
CDQMB32TN-10-M9BVZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm