CDQMB32-20-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB32-20-M9BL
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9BL) with indicator light for precise position detection.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke ensure optimal force and movement for automation tasks.
  • 3Through-hole mounting style (standard) for easy and secure installation.
  • 4DC24V (10~28V) compatible auto switch with 3m lead wire for flexible connectivity.
  • 5Durable M-thread/Rc port design for reliable pneumatic connections.
Product Details
CDQMB32-20-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm