CDQMB25-50-M9PAVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB25-50-M9PAVSAPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 2Water-resistant 2-color indicator for clear operational status.
  • 3Pre-wired connector (M8-3 pin) for easy installation and connectivity.
  • 4Solid-state auto switch with PNP output for reliable signal transmission.
  • 5Standard 50mm stroke and 25mm bore size for versatile industrial applications.
Product Details
CDQMB25-50-M9PAVSAPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm