CDQMB25-50-A93S
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB25-50-A93S
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch with indicator light for easy position detection.
  • 225mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4M thread/Rc port thread type for compatibility with standard fittings.
  • 5Includes 1 auto switch with 0.5m lead wire, supporting DC24V/AC100V.
Product Details
CDQMB25-50-A93S
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm