CDQMB25-30-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB25-30-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in M9PWSDPC auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 2Pre-wired M12-4 pin connector for quick and hassle-free installation.
  • 3Solid-state auto switch supports DC 5V, 12V, and 24V (4.5~28V range).
  • 4Through-hole mounting design ensures secure and stable installation.
  • 5Standard 30mm stroke and 25mm bore size for versatile automation applications.
Product Details
CDQMB25-30-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm