CDQMB20-40-M9BA
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-40-M9BA
Key Features
  • 220mm bore size and 40mm standard stroke for precise and efficient linear motion.
  • 3Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V compatibility (DC10~28V range) for versatile applications.
  • 5Includes 2 auto switches with 0.5m lead wire for convenient connectivity.
Product Details
CDQMB20-40-M9BA
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm