CDQMB20-25-M9NS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB20-25-M9NS
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9N) with indicator light for reliable position detection.
  • 220mm bore size and 25mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Through-hole mounting design for easy and secure installation.
  • 43-wire NPN output with 0.5m lead wire, compatible with DC 5V, 12V, and 24V power supplies.
Product Details
CDQMB20-25-M9NS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm