CDQMB16-20-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB16-20-M9BSAPC
Key Features
  • 216mm bore size and 20mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4DC24V operation (compatible with DC10~28V) with a 0.5m lead wire for flexible setup.
  • 5Includes indicator light and 2-wire in-line design for enhanced functionality.
Product Details
CDQMB16-20-M9BSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm