CDQMB12-5-M9PVMBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB12-5-M9PVMBPC
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9PVMBPC) for reliable position detection.
  • 212mm bore size and 5mm standard stroke for compact and precise motion control.
  • 3Pre-wired M8-4 pin connector with 1m lead wire for easy installation.
  • 4Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) with wide operating range (DC4.5~28V).
  • 5Through-hole mounting style for secure and standard integration.
Product Details
CDQMB12-5-M9PVMBPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm