CDQMB12-30-M9BAVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB12-30-M9BAVM
Key Features
  • 212mm bore size and 30mm standard stroke ensure precise and efficient linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range) for versatile power options.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation in various applications.
Product Details
CDQMB12-30-M9BAVM
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm