CDQMB12-15-M9NSBPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB12-15-M9NSBPCS
Key Features
  • 212mm bore size and 15mm standard stroke ensure precise and efficient linear motion.
  • 3Through-hole mounting style (standard) for secure and versatile installation.
  • 43-wire NPN output with indicator light and 0.5m lead wire for clear signal feedback.
  • 5Wide voltage range (DC4.5~28V) compatibility, supporting DC5V, 12V, and 24V applications.
Product Details
CDQMB12-15-M9NSBPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm