CDQMB100-50-M9B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMB100-50-M9B
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9B) with indicator light for precise position detection.
  • 2100mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Through-hole mounting (standard) ensures easy and secure installation.
  • 4DC24V (10~28V) compatible auto switch with 0.5m lead wire for flexible connectivity.
  • 5Durable M-thread/Rc port design for reliable pneumatic connections.
Product Details
CDQMB100-50-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 100 mm