CDQMA63-50-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA63-50-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet auto switch for precise positioning and control.
  • 263mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector with 0.5m lead wire for quick installation.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V (DC4.5~28V) for flexible power options.
Product Details
CDQMA63-50-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm