CDQMA50TN-75-M9PAVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA50TN-75-M9PAVSAPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with water-resistant 2-color indicator for easy monitoring.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for quick installation.
  • 4Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) for flexible integration.
  • 5Durable design with both ends tapped style for robust mounting options.
Product Details
CDQMA50TN-75-M9PAVSAPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm