CDQMA50TN-50-M9BSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA50TN-50-M9BSDPC
Key Features
  • 250mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial automation applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free pneumatic connections.
  • 4Pre-wired with 0.5m lead wire and operates on DC24V (10~28V range) for flexible power options.
Product Details
CDQMA50TN-50-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm